Dzień Matki? Urodziny? Gwiazdka? Trafiony prezent dla mamy

Pomysł na prezent dla mamy to wcale nie jest prosta sprawa. Co prawda znamy nasze mamy doskonale, ale zwykle są to osoby, które „mają wszystko”, a my głowimy się przed ważnymi okazjami, na co postawić tym razem? Jest jednak kilka sprawdzonych pomysłów, które ucieszą każdą mamę.

Podaruj uczucia

W przypadku prezentu dla tak bliskiej osoby, jaką jest mama, znacznie ważniejsze jest to, żeby przekazać upominek z wyraźną intencją, niż to, by podarek był kosztowny. Mówiąc krótko, mama powinna odczytać, że prezent nie jest przypadkowy, ale wybrany specjalnie z myślą o niej. Do tego celu nadają się doskonale prezenty spersonalizowane dla mamy. Idealnie do tego celu nadają się koszulki lub kubki z nadrukami oraz oprawione w antyramę plakaty. Na koszulce można umieścić aplikację z ulubionym powiedzeniem mamy, zdjęciem wnuków, z naszym wspólnym z mamą zdjęciem, z podziękowaniami za trud wychowania-wszystko będzie zależało od okazji, na którą przygotowujemy taki upominek.

Podobnie na kubku, można zamówić napis, sentencje, czy fotokubek. Plakat może stanowić bardzo oryginalny prezent dla mamy. Możemy zamówić plakat specjalnie dla niej, plakat zgodny z jej zainteresowaniami, np. gustem muzycznym, ulubionym filmem, czy aktorem. Doskonałym pomysłem jest też umieszczenie na nim fragmentu ulubionej piosenki. Ogranicza cię tu tylko wyobraźnia.

Jaka mama, taki prezent

Kiedy zastanawiamy się nad tym, jaki prezent dla mamy wybrać, najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką osobą jest nasza mama. Inny prezent wybierzemy dla osoby konserwatywnej, inny dla bardziej otwartej. Jeśli mama interesuje się sztuką, rewelacyjnym pomysłem będzie karnet do teatru, opery lub na balet, w zależności od zasobności naszego portfela-na jeden spektakl lub na kilka. Podobnie można kupić karnet podarunkowy do kina lub bilet open do muzeum.

Jeśli dobrze znamy gust muzyczny i czytelniczy mamy, idealnym prezentem będzie płyta z ulubioną muzyką lub książka. Możemy też spełnić marzenie mamy i kupić jej bilet na koncert ulubionego wykonawcy czy zespołu. Jeśli dysponujemy większą ilością środków, a planujemy prezent na ważną okazję, na przykład okrągłe urodziny, możemy połączyć wyjazd na koncert ze zwiedzaniem i kupić go do sali koncertowej w innym kraju Europy, a nawet świata.

Z kolei gadżety joggerskie, np. saszetka na telefon komórkowy na ramię, torba-nerka czy zegarek ręczny z krokomierzem to wymarzony prezent dla aktywnej mamy. Prostym, ale praktycznym prezentem, który pokaże, że podziwiasz pasje mamy do aktywnego wypoczynku, będzie na przykład dobrej jakości sportowy bidon. Szczególnie cenny będzie taki, który dodatkowo będzie wyposażony w bardzo wysokiej jakości filtr np. węglowy do wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *